М'які меблі для вітальні: як обрати стильний і комфортний диван?
Диван - чи не найпопулярніший вид м'яких меблів для вітальні та спальні. Вдень на ньому дуже приємно відпочивати з друзями чи родиною, дивитись телевізор або читати книгу. Вночі ж цей предмет інтер'єру легко перетворюється на рівне та зручне спальне місце. Використання дивану для сну особливо актуальне в малогабаритних квартирах, адже він допомагає раціонально використовувати життєвий простір і робить будь-яку кімнату більш зручною для денної активності.
Критерії вибору дивану
Диван вважається центральним елементом інтер'єру кімнати, тож обирати його потрібно з урахуванням всіх потреб вашої родини. Він має бути насамперед м'яким і зручним, а також виготовленим з якісних, екологічно чистих і безпечних матеріалів.
Вибір дивану починається з визначення ваших потреб. Якщо ви плануєте придбати його для денного відпочинку чи прийому гостей, краще обирати компактні каркасні меблі. Водночас для сну варто віддати перевагу розкладним моделям.
Розмір дивану також важливий. Для великої родини краще підійде модель з 3-6 місцями для сидіння, а для молодої сім'ї вистачить і двох.
Вибір дизайну
Диван - один із центральних елементів інтер'єру, тож його дизайн має відповідати загальному стилю вашого приміщення. Для вітальні в класичному стилі оптимальним варіантом стане класична прямокутна модель з заокругленими підлокітниками та масивною основою. А для кімнати в стилі модерн варто купити диван цікавої форми з незвичайним поєднанням кольорів.
В інтернет-магазині MebelMarket є великий вибір м'яких меблів для будь-якого інтер'єру. Завдяки зручній формі пошуку ви можете швидко знайти модель дивану потрібного вам стилю та кольору, а також вибрати до неї потрібні аксесуари.
Розмір приміщення
Диван - досить габаритний предмет інтер'єру, тож він займає достатньо вільного простору в кімнаті. Тому перед покупкою обов'язково виміряйте місце, де плануєте його розмістити. Це убезпечить вас від покупки занадто габаритної моделі. Не зайвим буде також виміряти ширину міжкімнатних дверей, адже диван потрібно буде якось занести до кімнати чи за потреби перемістити до іншої.
До того ж не варто забувати, що між диваном та іншими предметами в приміщенні має бути доволі широкий прохід для зручного користування кімнатою під час денної активності. Тому для малогабаритних квартир краще обирати компактні моделі з розкладним механізмом.
Вибір матеріалів і текстур
Оббивка дивану вважається чи не найголовнішою складовою цього предмету інтер'єру, адже під час його використання саме з нею ви постійно будете контактувати. Всього вирізняють 3 типи матеріалів, які використовуються під час виробництва диванів:
- тканина;
- шкіра;
- екошкіра.
Тканинна оббивка є більш практичною, адже вона приємна до тіла та стійка до стирання. Здебільшого для покриття використовуються:
- оксамит;
- велюр;
- шерсть;
- флок;
- синтетичні та напівсинтетичні тканини;
- жаккард.
Всі ці тканини мають відмінний зовнішній вигляд, однак є певні недоліки. Оксамит, флок і велюр вирізняються дуже приємною текстурою, хоча з часом можуть витиратися. Шерстяні тканини міцні, зносостійкі та гігроскопічні, але можуть викликати подразнення відкритих ділянок шкіри. Жаккард - міцний і приємний на дотик, однак доволі дорогий, що, звісно, пов'язане з якістю матеріалу.
Шкіра - найбільш зносостійкий вид покриття, який може служити багато років. Однак вона має недоліки - шкіряна оббивка досить слизька та зовсім не поглинає вологу, до того ж вартість таких диванів достатньо висока.
Екошкіра може стати прекрасною альтернативою шкіряного покриття, адже вона має високу гігроскопічність, відмінно виглядає та коштує недорого. Однак і зносостійкість у неї невелика.
Який матеріал краще обрати? Це риторичне запитання, адже кожен вид має свої переваги та недоліки. Тому орієнтуватися потрібно на власний смак і загальний стиль інтер'єру кімнати.
Трендові кольори для диванів і вітальні
Колір оббивки дивана може бути практично будь-яким. Головне, щоб він пасував до загальної кольорової гами вашої кімнати. Нейтральні кольори, зокрема білий, сірий, коричневий, чорний, є універсальними, адже вони ідеально підходять до різного інтер'єру. Однак якщо ви хочете розставити кольорові акценти та відвести дивану центральне місце, можна обирати оббивку більш насичених та яскравих відтінків.
Під час вибору кольору варто не забувати й про практичність - занадто світлі меблі швидко покриваються плямами та потребують регулярної хімчистки. Тому для великої родини з малими дітьми або домашніми тваринами краще купити диван більш темного кольору або з яскравим принтом.
Сучасні форми та стилі
Стиль дивану має відповідати загальному стилю вашого інтер'єру. Для невеликої кімнати краще обирати меблі в мінімалістичному стилі з компактним каркасом і без зайвих декоративних елементів. Якщо ви віддаєте перевагу класиці, зверніть увагу на меблі з міцним дерев'яним каркасом, глибокими сидіннями та м'якими підлокітниками. Для модерну чи хайтеку можна обирати диван більш цікавої форми з незвичними декоративними елементами та шкіряним покриттям.
При виборі дивану також не зайвим буде звернути увагу на його функціональність. Якщо ви обираєте його як головний елемент інтер'єру вітальні, можна купити більш просту прямокутну чи кутову модель. А для спальні краще підійдуть моделі з розкладним механізмом, зокрема книжка, єврокнижка, дельфін. Також варто звернути увагу на моделі з шухлядами для зберігання постільної білизни - це значно полегшить щоденне прибирання.
Не знайшли моделі, яка повністю відповідає вашим потребам? Інтернет-магазин MebelMarket надає послуги з кастомізації дивану за вашими побажаннями. Отже, ви можете змінити дизайн, колір і текстуру оббивки, а також додати до загального дизайну якийсь потрібний елемент.
Поради щодо догляду та підтримки
Будь-який диван потребує постійного догляду. Його сидіння варто регулярно очищати від різних забруднень, а також полірувати дерев'яні елементи. Раз на 6-12 місяців необхідно виконувати його комплексну хімчистку, яка допоможе видалити стійкі плями з тканини та очистити наповнювач від пилу та пилових кліщів. Також варто слідкувати за каркасом і фурнітурою - вони мають бути в ідеальному стані. Тому якщо якийсь елемент вийшов з ладу, не слід довго тягнути з ремонтом - це може призвести до появи нових дефектів.